Selma/ tregime dashurie / ALBANIAN DATING / alb tv- easy credit


 Express Credit - Apply for your loan to meet your goals ...We offer the following:- Cheap personal loans of CHF 2,000 to CHF 250,000- Unemployment insurance rates choice- Constant Top-interest and consistent loan rates- Free editing and repayment at any timeThe loan calculator will help you in your decision regarding loan amount and term. It is important that you adjust the monthly payment your budget, so it does not become a burden in the long term. Use our online application to apply for a free and secure loan application and get a quick approval. We are happy to advise you without obligation.


 Express Credit - Apply for your loan to meet your goals ...We offer the following:- Cheap personal loans of CHF 2,000 to CHF 250,000- Unemployment insurance rates choice- Constant Top-interest and consistent loan rates- Free editing and repayment at any timeThe loan calculator will help you in your decision regarding loan amount and term. It is important that you adjust the monthly payment your budget, so it does not become a burden in the long term. Use our online application to apply for a free and secure loan application and get a quick approval. We are happy to advise you without obligation.


Unë jam një grua 35 vjeqare e martuar që 6 vite. 2 vitet e para kemi jetuar së bashku me familjen e burrit ndersa që 4 vite jetojmë vetëm me burrin në banesën e re. Sipër neve jetonin disa student e punëtor me qera të cilët ishin kryesisht nga vende jasht Prishtinës. Njëri nga ata qysh ditën e parë kur u takuam ne ashensor mi nguli sytë duke ma skanuar tërë trupin nga koka deri te kembët dhe duke lepirë buzët e veta, dhe kjo ndodhte cdo herë që më takone. Me këto gjëste ma beri me dije që po e qmendëte trupi im I formësuar mire pasi qe ateher kisha 2 vite martesë dhe ende nuk kisha lindur femijen. Edhe pse nganjeherë me ikte mendja dhe e paramendoja kojshiun tim 28 vjeqar mbi trupin tim duke me shqyer te tëren por unë e injoroja sepse isha rehat me burrin tim si ne shtrat ashtu edhe marrdheniet tjera me nje fjale deri ateher kishim një jetë të lumtur bashkëshortore. Por një ditë ndodhi ajo që nuk e prisja kurrë nga burri im… Ai eshte biznismen dhe ka nje firme private, si menagjer I firmës ai normal që ka kontakte me njerëz te ndryshëm per pune biznesi dhe njëra forme e kontaktit që ai e praktikon është me internet, saktesishtë me “Skype”.
Një natë teksa po bëhej gati që të shkonte ne nje takim urgjent kishte harruar Skype-n hapur dhe kur mua mu desh te hyja ne Msn te flisja me familjen time, duke tentuar ta mbyllja Skype-n pasi qe kurre nuk I fusja hundet ne bisedat e tije… rastesishte ne Skype e lexova shprehjen “Ok zemër, nesër atje m’ki…” dhe kjo me beri kurioz qe ta lexoja tërë biseden. Cka të lexoja… burri im kishte biseduar me nje sekretaresh të një partneri te tije në Shkup. Nga biseda e kuptova që ai njihet me të që një kohë te gjate dhe me e keqja kuptova së ata dy po ndanin edhe qastet intime së bashku gati qdo herë që burri im udhetonte ne Shkup. Kisha humbur e tëra, nuk dija se qka të beja… lloj lloj mendimesh me vinin ne kokë, nuk e besoja se si burri im mund të bënte seks me nje femer tjetër kur I kishte të gjitha tek unë.
  Express Credit - Apply for your loan to meet your goals ...We offer the following:- Cheap personal loans of CHF 2,000 to CHF 250,000- Unemployment insurance rates choice- Constant Top-interest and consistent loan rates- Free editing and repayment at any timeThe loan calculator will help you in your decision regarding loan amount and term. It is important that you adjust the monthly payment your budget, so it does not become a burden in the long term. Use our online application to apply for a free and secure loan application and get a quick approval. We are happy to advise you without obligation.


Nga te gjitha gjërat që më shkuan ndermend se si mund ti hakmerrësha per këtë tradhëti më shumë mendja me shkonte që ta tradhetoja edhe unë dhe këtë e vendosa.
Kur ai u kthye ne banesë ma vonë unë po bëja se nuk po dija asgjë dhe po sillesha me të krejt normalishtë. Sapo u ul ne divan per të parë TV më tha, “zemër si duket edhe nesër do të duhet ta thërrasesh Norën (motren time) që të vijë te flej këtu sepse mua edhe nesër do me duhet te shkoj ne Shkup per punë biznesi dhe do të më duhet flej atje nesër”. Kjo nuk ishte hera e parë që ai kalonte natën jashtë shtepise kur kishte takime “te rendsishme” biznesi dhe unë kur ai nuk është këtu ose shkoj flej tek prinderit e mijë ose e thërras motren time Noren që te flej me mua. Nora është 24 vjeqare dhe ka një lidhje me një djalë nga Prishtina dhe per kete gje e di vetem unë ngase është shume e lidhur me mua dhe mi tregon te gjitha. Unë tanime po planifikoja se si ta kurdisja punen që ta beja atë që po me sillej nëper koke, të beja seks me kojshiun tim të uritur për pidhin tim. E mora ne telefon Norën dhe I thash tregoji mamit dhe babit se nesër do vish te flesh tek une sepse jam vetem, gjithashtu ja bëra me dije se mund të linte ndonje takim me bukuroshin e sajë.
Te nesermën gjith ditën po endesha neper dhomë duke menduar nese duhet apo jo ta bëjë këtë gjë, por inati per tradhetin e tijë nga njera anë dhe nga ana tjetër deshira ime per ta provuar karin e uritur te komshiut me bërën që të vendos me lehtë. Kur u bë ora 5:20 po veshtroja nga dritarja te shihja kur komshiu im te vinte nga puna që te dilja ne koridor dhe ta ftoja qe ne mbrëmje te vinte tek unë ne banesë, dhe kështu ndodhi.
Une kisha dal ne koridor kinse po e pastroja deren e hymjes dhe po veshtroja në mos mund te me shihte ndokush tjeter, kur ai u ngjit afer derës sime unë ia kisha kthyer bythet dhe po bëja sikur po pastroja pragun. Ai u cmend nga ajo pamje dhe meniher filloi te lepihej… kur u afrua afer une u qova ne kembe dhe e pershendeta, -tung kojshi, aa je lodh hiq? Ai sikur nuk e priti kete nga une nje kohe mbeti I shtangur dhe menzi ma kthej… -Jo jo kojshike, ti a je lodh? Atëherë pa ia kthyer fare pergjigjen meniher I thash, -Kojshi nëse don sonte mbas ores 11 mundësh me ardh te unë në banesë, ta qet kojshikja një kafe se jam vetëm. Kur ai I degjoi këto fjale vetëm sa nuk I rat ë fikt nga gezimi, nuk po besonte se po I degjonte këto fjalë nga goja ime. Duke belbëzuar me tha, -Po kojshike mezi po pres me ardh me ta pi ni kafe.

 Express Credit - Apply for your loan to meet your goals ...We offer the following:- Cheap personal loans of CHF 2,000 to CHF 250,000- Unemployment insurance rates choice- Constant Top-interest and consistent loan rates- Free editing and repayment at any timeThe loan calculator will help you in your decision regarding loan amount and term. It is important that you adjust the monthly payment your budget, so it does not become a burden in the long term. Use our online application to apply for a free and secure loan application and get a quick approval. We are happy to advise you without obligation.


–Ok I thash, ik tani dhe të lutëm mos I trego askujt, ama hiq askujt. –Jo mos ta ndin hiq kojshike. –me tha ai dhe fluturoi shkalleve pasi qe e kuptoi fare mire se per qfarë në të vërtetë po e thirrja. Kah ora 8 ne mbremje në banesë erdhi Nora dhe asaj I thash ta thirrte të dashurin kah ora 10 qe të vinte ta merrte dhe te shkonin ne nje motel te kalonin naten se bashku. Nores nuk I tregova gje per planin tim dike I thene se kete po e beja vetëm për të dhe se unë një nate mund të fleja vetëm pa problem. Nora u gezua shume nga kjo surprizë e imja ngase ajo I kishtë mundesit shumë te kufizuara nga familja dhe nuk mund te takohej me te dashurin kur te donte ajo.
Në ora 10 pasi e përcolla Noren fillova ta përgadis vendin per ta pritur kojshiun tim. Bera nje dush dhe I vesha te brendshmet e mija provokuese që mi theksonin shum mire format e cicave dhe te bytheve, ndërsa sipër vesha nje fustan të shtëpisë I cili ështe paksa I hapur tek pjesa e gjoksit.
Në ora 11 fiks ra zilja dhe kur e hapa derën komshiu meniher u fut brenda pa pritur qe ta ftoj unë duke u drojtur mos po e degjonte a po e shihte dikush para derës sime. Edhe ai ishte pastruar, ishte rruar dhe parfumosur jasht mase… Une pasi e mbylla derën mire me qels, e drejtova kojshiun per ne dhomen e ndejes duke I thene ulu lëshoje TV derisa kojshikja ta qet kafen ty. Ai u ul mirepo nuk e kishte mendjen tek TV dhe ne qdo second po shikonte nga une sepse si dukej akoma nuk po besonte se kjo po ndodhte vertet. Une shkova ne kuzhine qe ishte e hapur dhe shihej nga vendi ku ishte ulur kojshiu, dhe po beja gati per te qitur kafen, kur e ktheva koken pas kojshiu tani me haptas po lepinte buzet duke veshtruar bythet e mija, e ne ate moment duge buzqeshur I thash, -qka ki oo kojshi, qka je ka kshyr ashtu? Dhe ne ate moment u ula per te marr diqka qe me ra ne toke duke ia kthyer edhe me mire bythet atij dhe per nje moment kojshiu me kapi per bythesh sikur nje dem I terbuar sa qe me trembi shume, - Ahhh kojshike bre, m’kallen bythet e tua, qdo nat enderr po I shoh dhe po lagem kur I paraftyroj. Në ate moment gjithqka u be e hapur dhe une si me gjysem zeri I thash, -Ja ku I ke kojshi, sonte jan tuat… këto fjale e ndezen ate dhe kur u ktheva perpara e pash ne sy e mu duk se edhe syt filluan ti rrjedhnin sperme nga gezimi. Në atë moment ma shterngoj edhe me shum per bythesh sa qe me dukej se donte ti shkulte nga vendi. Meniher me puthi dhe ma shtini gjuhen deri ne fyt sa desh ma nail frymen. –I eksituar me kapi me qoi lart me te dy duart dhe me tha lere kafen e hajde knaqemi niher. Ne ate moment une u qlirova totalisht duke ju bindur urdherave te tije.
Meniher me vendosi ne divan dhe u gjuajt mbi mua duke me perkdhelur dhe lepire ne qdo pjese te trupit tim, ndersa une fillova ta ferkoj Karin e tije I cili ishte fryq aq shum. Pas 10 minutash puthjesh e perkdheljesh, me qoi ne kembe dhe ma deshi fustanin nga posht lart, dhe kur I pa te brendshmet e mija vetem sa nuk u derdh nga eksitimi, u lakuriqua dhe vet dhe mu gjuajt edhe nje here duke me kafshuar ne qdo pjesë të trupit, kjo gje me eksitoj aq shume sa që më as nuk me shkonte mendja tek burri, e as nese kojshiu mund te me lente ndonje shenje dhembesh ne trup, u bera edhe une si e qmendur dhe u vendosa siper tije duke e kafshuar neper gjoks, neper bark deri sa arrita tek kari I tij I cili tani me vetem kishte filluar te lagej ne maje, menjeher e futa ne goje dhe fillova ta thith si e qmendur, vetem u llotullova pak dhe e vendosa pidhin afer fytyreës së tijë. Ai vetem e largoi pak vijen e brekeve dhe meniher e rrasi gjuhen ne pidhin tim te ndezur tashme, e thithte aq mire sa qe nga kenaqesia shpesh e harroja karin e tije.

  Express Credit - Apply for your loan to meet your goals ...We offer the following:- Cheap personal loans of CHF 2,000 to CHF 250,000- Unemployment insurance rates choice- Constant Top-interest and consistent loan rates- Free editing and repayment at any timeThe loan calculator will help you in your decision regarding loan amount and term. It is important that you adjust the monthly payment your budget, so it does not become a burden in the long term. Use our online application to apply for a free and secure loan application and get a quick approval. We are happy to advise you without obligation.


Pas 15 minutash ne poziten 69 nderruam pozicjon dhe duke mi hequr breket me pyeti nese jam me mbrojtje, sepse deshironte qe te provonte gjithqka me mua. –Po zemer jam me mbrojtje bej qka te duash, mbushma pidhin… Kjo e kalli krejt, dhe menjeher mu gjuajt permi duke ferkuar se pari Karin e tije neper buzet e trasha te pidhit tim te lagur, ndersa me njeren dore me ferkonte gjinjet. –Ooo fute ma shpejt zemer se u kalla, -e luta une! -Duro pak zemer, une kam duru qe 3-4 muaj, kam vujt per ket moment, dhe akoma pa e kryer fjalen ma futi menjeher te terin duke me shkaktuar njefar dhimbje te vogel e cila pas disa pompimeve te shpejta u zhduk dhe u kthye ne knaqesi te papare… -
-Ohhhh ashtu zemer ashuuu, knaqma pidhin, knaqe kojshiken… bertisja nga knaqesia e ai vetem po me pomponte pa nderpre gjithnje duke e shpejtuar ritmin deri sa erdhi ne kulm, duke bertitur me tha, -t’musha kojshike, ta musha pidhin… -Mushe kojshi, musheeee. –keto ishin fjalet e mija gjatë momentit te shkarkimit te sperms se tije ne pidhin tim I cili perjetoi orgazem ne kontaktin e pare me spermen e tije te nxehte. Ne kete moment te dyve na u turbullua pamja, ai u shtri anash meje dhe une u shtriva mbi të duke e puthur leht dhe duke I peshperitur ne vesh se me kishte kënaqur kari I tijë dhe se po ta dinte qysh moti do bëja seks me te, e ai me tha se kishte ber seks me femra më të reja se vet por asnjeher nuk e kishte provuar me nje grua të martuar dhe asnjeher nuk kishte bërë seks pa kondom e as që bëhej fjalë që të kishte mbushur pidhin e ndonjërës me spermen e tijë e kjo per te me bente mua të veqantë. E pyeta nëse masturbonte ndonjëherë duke me menduar mua… -Po zemër sa herë që te takoja në koridor nuk mundja te rrija I qetë pa I mshu me dore tu e menu trupin tend, bythet e tua. –me tha ai. Dhe keshtu teksa po I peshperisnim njeri tjetrit ne vesh dhe po putheshim leht kur ktheva koken pash se kari I tije prap ishte ngritur si ne fillim I gatshem te shqyente qdo gje qe I dilte perpara, e kjo pamje disi me eksitoj edhe mua. Menjeher shkova ne banjo dhe e pastrova pidhin nga sperma e kojshiut dhe kur u ktheva ai po me priste me padurim. Iu afrova e kapa per kari dhe e trehoqa drejt dhomes time te gjumit, doja t’ia jepja kënaqësinë që te me qinte ne shtratin e madh qe deri në aë qast e kisha ndar vetem me burrin. Sapo e shtriva aty meniher ja afrova pidhin ne fytyre dhe Karin e tije fillova ta lepija si e qmendur deri sa te dy u bem totalisht gati per aksionin e ri. Tani ishte rradha ime qe të tregoja aftësitë e mija ne seks. Ai po qendronte I shtrir ne shpinë ndersa une kalërova duke u ngulur e tëra në karin e tijë dhe fillova te ngulësha e të shkulesha në fillim më ngadal por gjithnje duke shpejtuar ritmin, nderkoh qe po ngulesha në Karin e tijë gjithnjë po pëshpërisja fjalë seksi duke I thene, -ta hengsha karin zemer, qima pidhin, mbushma pidhin, ejt. Ai her pas here mbyllte sytë nga kënaqësia ndersa duart I kishte vendosur her ne cicat e mija e her ne belin tim duke me ndihmuar keshtu te mbaja ritmin e pompimit, ndonjehere ngulesha e tera ne kar dhe ndalesha me pas filloja të perdridhesha ne kar sikur te ishte I ngjitur per pidhin tim e une te mundohesha te shkulesha, e kjo gje e kalli krejt kojshiun I cili me nuk po duronte dhe me shkuli furishem nga kari I tije dhe me ktheu nga mbrapa duke mi shtrydhur fort kukat, dhe duke me treguar se sa here e kishte imagjinuar kete pozite. Tani ai filloi te me qinte nga mbrapa dhe teksa po me qinte me kishte ngulitur thonjet e tij ne bythet e mija te medha sa qe me dhkaktonte edhe dhembje, e ndonje here me kapte per flokesh nga mbrapa duke me terhequr aq shume sa me afronte tek fytyra e tije dhe me kafshonte veshin dhe qafen, kjo gje me kalli krejt dhe nuk munda te permbahesha nga kënaqësia, dhe u derdha per së dyti herë ndersa ai akoma po vazhdonte pompimin nga mbrapa sikur nuk dinte te ngihej me kete pozitë. –Ahhh kojshike me knaqe bre, ma knaqe Karin, ti hangsha bythet krejt –peshperiste kojshiu, ndersa une tashme isha bërë si pulë duke pritur goditjet e ashpra të karit te tije qe si duket po ma dermonte brendesine e pidhit tim te qullur… Kojshiu nuk dinte te lodhej, ndersha mua filluan te me dridheshin kembet nga seksi I gjatë. Ai filloi qe herë pas here ta nxirrte nga pidhi dhe e ferkonte mes lugines se bytheve te mija te medha, pastaj prap e fuste brenda, e pasi e beri disa here keshtu ne fund e futi brenda dhe e shpejtoj ritmin e pompimit ndrsa mua me nuk po me mbanin kembet dhe u shtriva e tera ne shtrat por ai pa e hequr fare Karin nga pidhi im u shtri mbi mua ashtu nga mbrapa dhe akoma po me pomvonte dhithne e me shpesh, deri se me peshperiti ne vesh, -Zemer do te derdhem, ku deshiron te derdhem?,
  Express Credit - Apply for your loan to meet your goals ...We offer the following:- Cheap personal loans of CHF 2,000 to CHF 250,000- Unemployment insurance rates choice- Constant Top-interest and consistent loan rates- Free editing and repayment at any timeThe loan calculator will help you in your decision regarding loan amount and term. It is important that you adjust the monthly payment your budget, so it does not become a burden in the long term. Use our online application to apply for a free and secure loan application and get a quick approval. We are happy to advise you without obligation.


- Ne pidh prap te lutem, mbushma prap loqka jeme se e kishe si mjalt, mushma pidhin loqk, I thash une nga kenaqesia dhe nga gëzimi. Dhe teksa po gjemonte si ndonje dem I terbuar me mbushi prap me spermen e tije te nxehte e cila edhe ksaj here me beri te derdhesha edhe une… dhe ashtu mbeti I shtrir mbi mua pa e hequr fare karin nga pidhi im. Ndenjem nje kohë ashtu të shtrir duke mos folur asgje, më pas shkuam te benim dush se bashku ku duke e ferkuar njeri tjetrin u eksituam prap dhe ashtu edhe aty e beme nje. Pastaj e luta komshiun qe të ikte nga banesa ime sepse ndihesha e dermuar nga seksi I tije, por edhe shume me e kenaqur se me burrin tim.
Ai me luti disa herë që të flinte tek une duke me thënë se qysh para mengjesit do te ikte, por nuk mund të rrezikoja me shume, dhe duke e lutur qe këte gje tas mbante secret dhe te mos tentonte më te vinte tek une per seks ngase mund të me shkaktonte problem me burrin për të cilin I thash se e doja shumë dhe se po ta zbulonte ai se e kam tradhetuar do te na vriste të dyve…
Dhe kështu paksa I merzitur duke me puthur edhe dy-tri here deri ted era e hymjes me tha, -Kojshike faleminderit shume, këtë nuk do ta harroj kurrë, kjo ishte nata me e bukur e jetës sime. Dhe kështu e percolla kojshiun tim të uritur per seks, me të cilin kjo kishte qenë hera e parë dhe e fundit pasi që më nuk mund të rrezikoja edhe pse jam e bindur se burri im kurr nuk do tem und të me kënaq ashtu.  Express Credit - Apply for your loan to meet your goals ...We offer the following:- Cheap personal loans of CHF 2,000 to CHF 250,000- Unemployment insurance rates choice- Constant Top-interest and consistent loan rates- Free editing and repayment at any timeThe loan calculator will help you in your decision regarding loan amount and term. It is important that you adjust the monthly payment your budget, so it does not become a burden in the long term. Use our online application to apply for a free and secure loan application and get a quick


The unspoken wordsMove at the wrong time ,silent and plaintive are ,concern with history in mindcompassionately ...in this perverse world ,witnesses remained blind .Lot of waiting everlasting,at the wrong timengjoken words , melted pakuptimësia ,but scattered relicswith serpentine brilliance ,I have no value on the ruins .In Esperanto silent erudite ,stalled words ,as before Cicero enguwhen shpërprish nightmare dreams ,nor unwelcome mposhtëm murderous nightmares ,MADRIGALI took the veil of compassion .

 
trailWhite bread and red wine ,had long since laid in mahoganyeven when laws were thoroughly wooThe warriors raise flags of freedom ,at weddings and in weeping ,Welcome to crack the birthThe heir to the tower ,when leaking blood in the word Love Arethen and now , even today ,gods have blessed blood .

 
lightIn the spiritual universe ,Plotting life imagethe future ,three hundred wedding party .In his great-grandfathermortgage wash traces of goods ,seasons of lifeabandoned by time.Depleted joys ,frenzied voices ...in shpërprishje centuries ,November bleedingas the pace of fate ,for light beings .

 
Tower arbëroreIn the tower you cradle of infancy ,hope for hope in bird love you !Kindly sing ,Grow up , grow up image of happiness !Break the viewing of wild goodssupplication erase tracks ,stop pain pathways .The world is yours kid !A torrential river to be filled in ,The star appeared as light deity images .With love and hope possess the world !Do not let bitterness instead of weaponsKnow that tower cradle cradles them .

 
crate memoriesThe life kërrusi killed more goods ,motesh reflection on them ,in the farthest childhoodwhen love had spoken ,the white towerwhere hospitality and generosity weighed ,guest house deal for friendship ,çerep bread in brewing ...VOTRA distribute warmth ,mahogany admitted neatlyThe gilded hands grandmother ,love carrying bread flavorshijohej to the delight of the guests,grandchildren full ...Well , how strong was the tower !

 
In honor of LockeVardar edge used to see myself ,I say this part of nënqielli !River , eh river ,to be turbulent flows ,curly ...The furrowed brow as Locketired expectationsthe son , grandson ,recalls sharing ...How sad ,invitations to the tomb of unknownCorners of Europewhere love digestthe earth , language ,Locke honor .We took the riverwith turbulent waves as life !

 
seductionOn attract waves of life ,Where I first oil ,in Southeast Europeardent longing and love .Without inviting friends over our landswill never want ,or knitted mesh with weeping ,landscape as sad dreamer !

Fran Ukcama : Lyrics of ManushaqeTHAT violets spring forgive me
 
Amble mouth ,Sykthjellur the sky greenReflection njomëzor ,Buzagazin forgive me ,Spring forgive me ...Under the hardened stone ,April sun ,Bornajes the denjur ,Breasts listed is outside the beam radius ,A kiss shtalbe ,Spring forgive me !

 
Roe MODERRNITETIT crazyTo the modern ,The next time on,Lulore feeling like plum ,Plum intact ,Roe shathedhun pavement .Tranden sidewalks ,Windscreen in the window ,brushed window dressing ,With trembling buttock ,A mëshqerrëz ..Heifers models ,Come from ridges ,The city is trenohet ,The maddening all guys !

 
NO NO HOW YOUR LIPTwo leaf flower with dew ,Two cherries on mjes grains ,Red lips ,Bio was like a strawberry ,intoxication with dew ..Woah , youth with vices ,Where m ` was third ,But where hupe ,Now look a Rose ,And pshërtij ,And dihas `s red lips ..Now it `s edge on njomëzore ,One tablespoon honey is nothing left ,Lounge , an ice cream ,No Track , like your lip ,eyes closed , visualize visualize,and the dream ride !

Poems by Fehmi Ajvazi
 
Fehmi Ajvazi
 
SUN CITYHow little time has gone ThomasFrom your dream of dielltëOration is the old schemeThe gods hide somewhereHence our paganismThence forget your sadnessHowever Odysseus came n'ItakëPlanted a rainy era blackShe left after the demolition of betrayalMortgage for a new civilizationThe world faces ever s'ndryshoiAlready changed the ways of deathThomas dreams s'përfunduanAssassins already changed the faceThe pangopurit unwelcome reducedAt the heart of the earth dugSun to reach with handsGetting ripping off our lightBlindness of the world to increaseThomas ThomasHow little time has passedUnder the feet of centuriesUnder the cries of the needyTo a new world n'bulimUntil the time dilltëThat ever was heard ...Eingestellt von Haji Muhaxheri Keine um 15:36 Kommentar :Diesen Post per E- Mail versendenBlogThis ! FreigebenIn Facebook Twitter In freigebenFreitag , 15 . März 2013Poems by Adem GashiPOETIC blasphemyAIR( De Rada )A sea burial between amorphous over a skyKangjelat the goods here and thereAnd neutral deathSo what 's new white yearsIn white beard head LevarA portrait something to eatChildren draw on literary readingsVuajsh could have wound hungerAnd eternity in the air :The casting with an open sea basin varrtëThence onwards a kangjeleSpirit DEVARE not -It is the ancient paradiseWithin captivity air lyricFIRE( Fisher )Fire bubullak brafullojnë wordsThe bones are burned flesh and bloodAs wood burning lifeFire lit fuse soulIn a gentle slope malcieWhere bursts of wild goat skinPërbirohemi wordsWith lahutarin in BlackAs we were picked shades who does not narrate theWhat are people however people areAnd do not go out of the realm of fire veladontëWe burn the wholeIn addition to our spirit of Oso KukaSpirit he saves usOur Father Lahutar or earth or in heavenDeep in wild goat parchmentWATER( Lasgush )'re No saint nor devil away what does notWater shine Lake siteNothing you never got released even after deathKot say and write that you were deadSalt veins of our walks your thirstYour ruler of blankets and dog bracesSurreal picture with curly linesBeckett handYour head volcano bunkertëBreaks in each of usWhen we think of being a poet madnessfarYou are not a saint devilAnd no matter whether you live pretty much deadPeople want to live or dieIn captivity of your arraysAs water shineDo you like algae in the lake bottom" Manuscript burned " Rozafa , Pristina 2001

YES FRONT M'RRI Ali PodrimjaM'krisi mind the darkness issuebetween the Jane Trinesinvolved with a background paper with qi can put forth booksWith the old man said boneit's nottold me did not you tell young Sunni zenI was told not to cart for seven bloodsperendue beauty boneYes he has sung there bafsha gjamenthat has overcome swimming Akeroninwith dhimbten RiverYes m'rri opposite Ali PodrimjaDo you sitshtegit killed t'harrimit


EVENTS( For Mirko Gashi )This has happened in a remote weatherOne night we thought it was dayThe bit slaughtered by the hourWhile drinking stringsHe appeared again in the mist of vaporTimes as quick to publicly times as demonAnd give the auspice of great hatasëWe slaughtered againAgain he stood as beforeAnd legislate : No gods killedHe Albanian PoseidonAt some point in a drop of dewDisclosing the ocean of wisdomAnd the murder of SocratesIt was heEach of us reel of lonelinessAnd mercy on us as oracle :Faljau god of madness diseaseHere he saw the house keyTailed paradise is openAnd as before we have committed suicideHere I shall be here HeBy reading the pain of loneliness and guiltIn water wisdom_______________This poem was awarded the first prize in " Requiem for Mirko Gashi " , held in [ his tavern " Veranda " in Pristina , on 12 January 2000. It was published in the volume " manuscript burned " Rozafa , Pristina 2001

BETWEEN GLASSoutside is a stormwithin the storm makesI 'm inside or outsideglass betweenbursts weathered awayJockey surreal ç'shfaqje fytyrëvrerosurbetween stripes of clouds rabiesFree as a decline in physicalfig leaf fallsso the hurrythrives get aroundHidalgos 's got soul(11 August 2010)


HERE IT BECAME A WARHere was warmodern warfare with primitive toolswhere few people killedI totally human killedthan blood flowed toysThe notebooks books arraysblood memories in photo albumHere 's my son became a warwhere you and I VRAMwithout our presence without rankhero martyrnow look beyond the grave surfaceOur fossil shape of letters of woolThe shqyhemi the laughtermade a terrible war here nowMy sona truly epic warwhere heroes Deshmoret killersrequired to live together as we mythshumanitarian aid to the Westthe Eastmodern art with Cubist paintingsand we feel that if heavenparabota itself is chaoticwhere Eve instead of Adam's appleto give HIV virus( Immediately after the war , in July 1999 )

PrekaziIt is a village of the ordinaryWith Take beseSubstandard has clay seasonsPeople dream equallyWe gjysmegjumin the nightWhen caught the turkeys sing firstThe prose is grain cornSerials and blues evenings in TVAnd the dry drumollayou toldAn ordinary village is quite PrekaziSuch was and such will beI told you ...O Take I said nothing unwanted content beseThe unusual there appear immediatelyReally extraordinary happensWhen air circles upheaval

Loving infirmity2 . Before you comebefore you camewent clockwiseWaiting outside powerpassers- day sunbecame unrealYour image and the reception wasa funeral procession paradedbetween us went coldthen deathbefore you cameYour image came againthen Failure5 . Wind vërshëllente on asphaltvërshëllente wind on asphaltVIU was iuuu - she fled ikuuuwhere at - was distraught ask 'raise the voice ( hey ) heeeej - baritone of altvërshëllente wind on asphaltAncient disgusting language you dumbbring more bad news mixed with YelpThe only only onlyvërshëllente wind on asphaltVIU was the tenor of alt heeej"Working self-portrait " Rebirth , Pristina 1985THE MOON IS minefieldAgu kërthi Lazdranpërbirohet nbëpër fresh lëmashkun of darkness ,The signal is then given birth :sirens , barking dogs , titter of turkeysand , of courseTable alarm clock .I then rises wife ,official schedule has just awakening childrenwe are unemployed .After breakfast leave for school children ,leave us a good day , but Ihow to sink the day without directorWhen Monday is a minefield :its hourlycan crack a bomb of memories ,through every minute can light the tinderbox of dynamiteof a call -interrogated invitationthe police ,news of death ,Round table in a newspaper editorial .So I said ,Monday is a minefieldAt the turn of paradrekëslypsi ambush lay on a small newspaper vendor .Who can tell ,in the afternoon sleepa dream of mine can stay hiddenvided in the solitude of the turtle .Somewhere in the clockwise tangent timeas face to face in a matcha tear , a kiss or a smile .In an instantI can dischargewithin the orbit of the mined areaand leaves behind ,outpaceunwritten string tracks .__________________________
The Henrich NËSHTEPINE RegulationSometimes moon glittersAnd sometimes the moon shinesFaces that I love and norHorizontal screen brings me to memoryMasks cynical politicians play rolesScene of lifeSometimes even the moon shinesThe excessive and necessaryIn its permanenceThe poets terrible PertalleseSince we lie deserted islandorIn the hell that create themselvesGIRLS AND FLOWERS IN WINDOWSGirl and flowers in windowOr flowers and girlLack of woman womanIn my presenceThe seesaw rocked neglectfullyA flower girl at a windowFigure Duddy and consumed( German nor ugly nor beautiful )Sufficient motive for a lonely manFLOWERS lonelyGermanyNeither beautiful nor uglyonce the weekend comesWe aesthetic vetmineFlowers suicide or madas NarcissistComes to how to make a scandalFlowers solitaryare only for grave________________" Flowers of the desert " , Pristina Renaissance 2001Suppose you are ... [ 1 ]Suppose you are reading verses last nightnamely poetryon a veil had fallen lovedumpsHowl blubber in an addressno nameIt's not as colorful Khayyam :Qabej not stone ,search pilgrim heart ( poet ) , heartI read , I suppose , nothingthat was a little spiteful , vainSuch as , afterso this worldonce within the Human SoulThe sleeping demon awokeprofane , extremely naughty as the poet himselfWalt and cried as if afraid :I Uitmeni great , O America !Suppose you are ...Alba also can leave ,in solfexhon : doremifasollasieven if the lyrical raining !
 

Sod me Gjeçovi THAN Ç'MUJthe earth shakes ... I cann'dridhma airI also fell qiellnatThe s'kem to put forth again t'humbunzotynetrace your User : fjal'e shpirt'e heartFire shavings to my mind njasajqi sun light has takenwhere x yarn rraj'e gjytetniswhere fjal'e ban sake of burrnisn'vend n'kuvend n'Kanuqiellnat also can perceive the raI Bamut mountain areas of the mountain areawith fur without longsYour Emni ... but zotynefills us fills us fills us___________Janja , June 16, 2012

THE OCCURRENCE OF A demon form( Sermon )It is within each of us, HeDemon's sleepy , beautifulThe only self-sufficientAmong pyllnajës of human loneliness .It occurs when the confused welter ,When the white strands of thoughtNyjohen with black strands of greed .It is shade , shadeWith all the splendor of colorsThe gjithëkohshëm , non-existentDinners , lunchesWhen buds of human genius extinguished .Once, tired from the night bredhëritjetWhen the first turkeys sing -Fundbotës converts ,He could turn out people babëzitëLabyrinths of the brain ,The man stuck insideThe only self-sufficient .Other devils finelyWaking up in the morning togetherThe rounds start badgeringJust as the people of my homeMy neighborhood ,My city ,To my country I have not .

ROB I XANUNOption I.Now you mshel m'ke seven locksYou hide my seven keysThe NAND nandëdhetë hast brought me liesThe bar -bound m'dhanë qetsior night without eatingday or widowednji askunvendi where flies iron conmkatin ask the other s'gjajt'moçmin fault but njatëI still burn dashnijet n'dekëgreat goddashnijet xanun slave qindrojM'ba hall not to kill anyoneOption II .seven have locked my doorYou wasted my keysgarden of the old dreamninety nine diseases hast brought mewhat other gift or punishmentMonday night gave me even with raiseseven after sun burnI am not sleeping inthe delirium of guilt without faultthey say lovegreat godzemërvrari not kill anyoneOption III .You have seven closed door latchesninety disease cast me in staturem'ia not open heart aortaneither wave nor Drin old seaI do not sleep awakens watchingsneither day nor night of my foreignëndërrkotja somewhat wastedlet me love orphansTantalli as thirst burnI Sizif with a new stonebake bake your fires'vret man is shpirtvrari

KUNDËRHIMN FOR FREEDOMMY SPACE OF FREEDOMSo freeHow to move to the realm of deathunimpededTo kiss them on the black eyes and black darknesslovedEverything took lightOh , how are enslaving more free spaceGraves of those missingThe eyes are but dielltëHaving committed suicide daysAs monks skepticalEntering the new calendarÇ't'i do this open spaceBoshi light and sterile
FREEDOM OF MY TIMEI press the unbridled mareOver writings censoredAs the meadow nostalgiaEverything that is nameless andIn addition to the pain of missing ribNow days without names are datesFreedom under the tyrannyMy time catching colorlessIf the time sequence mareAnd I 'm quite freeTo saddle futility
Poems that I read as due to the Urim29 .' The dawn suell kingjet m'a t'ngrimunHis two pieces n'syt'e qjélleç'm'u stopped just opened the gatesDish launches k'saj where the sunGJA s'piptin or mountain zog'ino snow fell soil págjánji n'kujtim horse but trok'it'rrahme bring my hand t'zemrësnd'rroi time that had to m'thanunLady went n'kremte K'shnéllashZanu honor as snares zog'iSunni thelltí tears drippedsite ' said the stain leftabout sparks from the leaves but vrragëner'e dimnit m'a throws fjollënThe m'a adds the wound dhimtens'thot heart told me what m'erdhk'saj mouth is a curse -boundftyrës dropped my yellow qehrjaas put forth forgotten ' orphannji hall deliberations night m'pruniEntering trip over m'a l' dimmed by qjéllaKang nji oil- stone of drunisaid Lady t afford to bypass K'shnélla

Apples of paintings BETWEEN decayed leavesOne site of Christ's blood redNext tailed among the decaying leavesGod is perfect aestheticsI find beautyIn my pain and hurtHow bad did I do not murderOh pluck them from branchTogether with my old daysAnd then the kryqëzoheshaAs innocent martyrAt night qengelin buzëplasur
HOUSE IN VILLAGEGreat grudge between black plumOn grudge againstI 'm the prodigal son ,Your corridors with light hënësineDo not make my insomnia FriendsEven open the door, did not you tellHajnisht nights will come with rimeAnd with rats will crumble boredomAs gum europeFinallySleepless NightSmall fights will lead fortuneHere's a picture of the House of Heinrich RegulationFrom the House of the Dead Fjodorit( A souvenir )He unshaven Old Man IWith your merchandise abandoned